Programe

“CamStudio”

Camstudio është një program regjistrues i Microsoft Windows lëshuar si software i lirë.Software i bën video-ot në një format AVI. Ajo gjithashtu mund të konvertohet në formatin Flash Video, mishëruar në fotografi swf.

Linku i Shkarkimit  –>http://sourceforge.net/projects/camstudio/

“TuneUp Utilities 2012”

Përformanca pakompromis, jeta maksimale bateri, një rrëmujë pa përvojë PC dhe efikasiteti i zgjuar energji – kjo është pikërisht ajo që ju merrni me një TuneUp Utilities 2012. Mbushur plot me më shumë se 30 mjete, ne kemi garantuar që kompjuterijuaj të jetë në formë të lartë!

Linku i Shkarkimit   –> http://www.tune-up.com/download/

“Windows Live Massanger”

Windows Live Messenger bën më të lehtë se kurrë për të qëndruar i lidhur me njerëzit që ju intereson.

Linku i Shkarkimit :   –> http://filehippo.com/download_msn_messenger/

“Internet Download Manager”

Internet Download Manager (IDM) është një mjet për të rritur me shpejtësi e shkarkimit deri në 5 herë, të rinisë dhe të planifikojë downloads. Shërim Gjithë përfshirës gabimëve dhe aftësi për të rifilluar shkarkimet e ndërprerë për shkak të lidhjeve të humbur, probleme të rrjetit, shutdowns kompjuter, ose ndërprerjet e energjisë papritur.

Linku i Shkarkimit      –> http://filehippo.com/download_internet_download_manager/

“Google Chrome”

Google Chrome është një shfletues që kombinon një dizajn minimal me teknologji të sofistikuar për të bërë web shpejtë, më të sigurtë, dhe më e lehtë.

Linku i Shkarkimit    –>http://filehippo.com/download_google_chrome/

“Mozilla Firefox”

Firefox është e gjitha për risi, dhe ai përcakton ritmin me dhjetra e tipare të reja për të ofruar një më të shpejtë, më i sigurt dhe i përshtatshëm në shfletim.

Linku i Shkarkimit    –> http://filehippo.com/download_firefox/

“Maxthon”

Browser Maxthon Internet software është një shfletues i fuqishëm tab-esh me një ndërfaqe shumë të kostumizuar.Ajo është bazuar në motorin e shfletuesit Internet Explorer që do të thotë se ajo punon në shfletuesin IE por me shumë karakteristika të tjera efikase:

Linku i Shkarkimit   –> http://filehippo.com/download_maxthon/

“CCleaner 3”

CCleaner është një freeware sistemit optimization, private dhe mjet pastrimi. Ajo heq tëpapërdorur fotografi nga sistemi juaj – duke lejuar Windows për të kandiduar më të shpejtë dhe liruar deri hard disk hapësirë të vlefshme. Ajo gjithashtu e pastron gjurmëttuaja online veprimtari të tilla si historinë tuaj në Internet. Përveç kësaj ai  përmban njëregjistër me tipare plotësisht të pastër. Por pjesa më e mirë është se ai është i shpejtë dhe përmban JO Spyware

Linku i Shkarkimit    –> http://filehippo.com/download_ccleaner/

“Skype”

Skype është software për thirrjen e njerëzve të tjerë në kompjuterat e tyre apo telefonat.Shkarkoni Skype dhe të fillojni duke bërë thirrje falas në të gjithë botën.

linku i Shkarkimit     –> http://filehippo.com/download_skype/

“Notepad C++”

Windows dhe përdorimi i saj është i qeverisur nga GPL Licence.Notepad + + është burim kodi i lire dhe zëvendësimi i Notepad që mbështet disa gjuhë. Funksionon ne nje mjedis MS

Linku i Shkarkimit   –> http://filehippo.com/download_notepad/

“Utorrent”

μTorrent është një klient i vogël dhe tepër popullor BitTorrent.

Linku i Shkarkimit    –> http://filehippo.com/download_utorrent/

“Rainleader”

Rainlendar është një kalendar i përshtatshëm që tregon muajin aktual. Kjo është një kërkesë shumë e lehtë që nuk përdor shumë burime të sistemit ose të marrë shumë hapësirë në tavolinën e punës tuaj.

Linku i Shkarkimit   –> http://filehippo.com/download_rainlendar/

“Yahoo! Massanger”

Mbani miqt tuaj gjithmon te lidhur me ju, me Yahoo Massanger .

Linku i Shkarkimit   –> http://filehippo.com/download_yahoomessenger/

“Windows Media Player”

Windows Media Player për Windows XP/Vista/7 ofron mënyra të reja të mëdha për të ruajtur dhe gëzuar të gjitha muzikë, video, fotografi dhe TV tuaj të regjistruar. Luajnë atë, e shohin atë, dhe sync atë në një pajisje portative për të shijuar në lëvizje apo edhe të ndajnë me pajisjet rreth shtëpinë tuaj, të gjithë nga një vend.

Linku i Shkarkimit   –> http://filehippo.com/download_windows_media_player/ 

“MetroTwit”

MetroTwit është një klient i shkëlqyeshëm Twitter për Windows.

Linku i Shkarkimit    –>http://filehippo.com/download_metrotwit/

“Super V2012 Build 51”

SUPER është i lehtë për t’u përdorur, eshte Encoder Multimedia dhe Player, që kërkon vetëm një klikim të thjeshtë.

Linku i Shkarkimit    –> http://filehippo.com/download_super/

“Game Maker 8”

Game Maker 8 eshte nje program qe ju thjeshtesoni menyren e te te krijuarit lojra vete nga dora juaj sigurisht lojra te thjeshta. Ndiqni disa toturiale Shqip nga BDperfect Computers per perdorimin e ketij programi.

Linku i shkarkimit     –> http://www.mediafire.com/?906gq3rkcbb2ft8

“Microsoft Visual Studio 2010 Ultima”

Microsoft Visual Studio 2010 Ultimate eshte komplet i plotë si nje aplikacion i mjeteve “lifecycle” të menaxhimit të ekipeve për të siguruar rezultatet e cilësisë, nga projektimi tëvendosjes. Nëse ju jeni duke
krijuar zgjidhje të reja apo zgjerimin e aplikacioneve ekzistuese, Visual Studio 2010 Ultimate ju lejon të sjellë vizionin tuaj në jetën e synimeve të dhënësit një numër në rritje të platformave dhe teknologjive, duke përfshirë edhe renëdhe informatikë paralele.
 Linku i Shkarkimit    –>http://www.mediafire.com/?w08h4adjjbm1025
 
“Adobe Air”

® Adobe AIR, Runtime ju mundëson që të keni aplikimet tuaja të preferuara web me ju gjatë gjithë kohës. Që nga aplikimet ndërtuar për Adobe AIR, drejtuar në kompjuterin tuaj desktop pa një shfletues web, ato ofrojnë të gjitha komoditet e një aplikim desktop.
 Linku i Shkarkimit     –> http://filehippo.com/download_adobe_air/
 
“Game Booster 3”
Game Booster 3 eshte nje aplikacioni i thjeshte qe ju ndihmon qe lojrat ne PC-in tuaj te funksionojn me shpejt dhe me mire, ndiqni nje Video Toturial ne perdorimin e saj nga BDperfect.
 
“Google Earth”
Google Earth krijuar nga Korporata super e fuqishme “GOOGLE” na ofron Programin “Google Earth”, per te pare me thjeshte gjithcka rreth botes tone, me Google Earth mund te vershtroni planetin tone ne version 3D. dhe nepermjet fotografive te ngarkuar nga vete perdorueset e Google Earth.
 Linku i Shkarkimit       –> http://filehippo.com/download_google_earth/
 
“Any Video Converter”
Any Video Converter është  All-in-One mjet  konvertimi, me i lehti për ta përdorur, ndërfaqe grafike,të shpejtë konvertimin, shpejtësi dhe cilësi të shkëlqyer video.Kjo ju lejon të konvertoni video mes çdo format! Ajo mund të konvertohet pothuajse të gjitha formatet video duke përfshirë DivX, XviD, MOV, rm, rmvb, MPEG, VOB, DVD, WMV, AVI në MPEG-4 format film për iPod / PSP ose pajisje të tjera portative video, player MP4 ose telefon i zgjuar. Ajo gjithashtu mbështet çdo përdorues përcaktuar file formats video si prodhim. Any Video Converter bën të lehtë për te gjithe që të gëzojnë video-et ne formatet qe deshironi ju.
Linku i Shkarkimit          –> http://filehippo.com/download_any_video_converter/
 
“Windows 7 Codecs”
Të gjitha codecs që ju duhet për Windows 7 për të luajtur AVI, DVD dhe më shumë!
Linku i Shkarkimit           –> http://www.filehippo.com/download_windows_7_codecs/
 
“IncrediMail 2”
IncrediMail është një program i lirë email që menaxhon të gjitha mesazhet tuaja email, komunikimet, detajet e kontaktit, si dhe transaksionet e-mail.
Linku i Shkarkimit           –> http://filehippo.com/download_incredimail/
 
“Vuze”
Program me vetite te njejta si Utorrent dhe BitTorrent
Linku i Shkarkimit            –> http://www.vuze.com/download/
 
“Opera”
Browser i plotë me tipare Internet Explore, Opera përfshin pop-up bllokuesin, të tabbed browsing, kërkimet integruara, dhe funksionet e avancuara si Opera programin enovator E-mail, RSS dhe Newsfeeds IRC chat. Dhe për shkak se ne e dimë se përdoruesit tanë kanë nevoja të ndryshme, ju mund të rregulloni pamjent dhe përmbajtjen e shfletuesit tuaj Opera me disa klikime të miut.
Linku i Shkarkimit            –> http://filehippo.com/download_opera/

               “Driver Pack Solution 11” 

 Driver Pack Solution eshte programi me i popoullarizuar per instalimin e driverave automatikisht.Driver Pack Solution ka me shume se 9.000.000 perdorues ne te gjithe boten   
Linku i Shkarkimit -> http://thepiratebay.se/torrent/6302440/DriverPack_Solution_11_(x32-x64)__[_Victory]    
 
 "Adobe Photoshop Cs4""Adobe Photoshop CS4" 
Krijoni foto te mrekullueshme me standard 
profesional Adobe Photoshop CS4 - sjell me vete mjete editimi 
te reja Adobe Photoshop CS4 sjell mjetet per punim 3D , dhe mjete
 te avancuara per analizimin e fotos. Nese po punoni ne nje
 film , video, arkitekture , medicin apo shkenc Adobe Photoshop
 eshte ketu per ty . 
Linku i shkarkimit --> http://is.gd/8l0T3O   “Adobe Photoshop CS5.1 Versioni i zgjeruar”
Adobe Photoshop CS5.1 Nje nder editoret e fotografive me i mire ne bote me nje mori funksionesh te reja 
 
Linku i shkarkimit –> http://is.gd/uEToE6
 
 
 
 
 
“Adobe photoshop CS6 “

 
Software me i ri i paketes adobe gjithashtu per dizajnim profesional te fotove me efekte , mjete te reja qe vijne sa pari
here me Adobe Photoshop CS6
 
 


Linku i shkarkimit –> http://is.gd/KdHoux
 
 
 
 
“WinRAR”
 
Program shume i popullarizuar dhe nje nder me te miret per hapjen e fileve : .rar  .zip .iso etj.
Linku i shkarkimit –> http://is.gd/kWu0Yh


 
 
 
 
 
 
 
“Adobe After effects CS4”
Ju mund te krijoni efekte vizuale ne video me ndihmen e ketij program Me Adobe After Effects CS4 , ju mind te krijoni grafik te mrekullueshme me plot efekte vizuale me mjete fleksibile qe ju ndihmojn ju te kurseni kohen. Me ndihmen e Adobe After Effects CS4 Ju mund te importoni file 3D nga Photoshop dhe ti sillni ato ne After Effects qe ti vendosni ne perputhje me te tjer elemente .   Linku i shkarkimit --> http://is.gd/WyvksT


           
 
 
"Windows 7 Loader"
"Windows 7 Loader" Me ndihmen e ketij programi ju mund ta aktivizoni (Licensoni) Windows 7 


Linku i shkarkimit --> http://is.gd/LNRNek           
Advertisements